Akü Montajı Mecidiyeköy - lastikjantavm.com

SEPETİ SİL
Siparişi Tamamla

Akü Montajı

Aküyü araca takmadan önce, akü değerleri kontrol edilmelidir. Takılacak olan akünün aracın kapasite ve marş gücüne uyumlu olması gerekmektedir. Eğer değer, 13 / 12 altına düşüyorsa, akünün ömrü bitmeye yaklaşmış demektir. Bu değerin ön görülen ölçüsü 14 ve üzeridir. Ölçüm cihazla, akünün üzerinde bulunan artı ve eksi kutuplarından rahatlıkla yapılabilir. Kutup başları söküldüğünde araçtan otomatik elektrik kesilecektir.

Akü Montaj Mecidiyeköy

Akü değişimi yapılırken, alınacak akünün de aracın üzerindeki boyutlarda olması, aracın ilgili kısmına sorunsuz oturması gerekmektedir. Akü yerine oturtulduktan sonra aracın üzerindeki cıvatalarla sıkıştırılır.

Akü montajı yapılırken, önce pozitif sonra negatif kablosu bağlanmalıdır. Elektronik beyinli araçlarda ise sistem biraz daha farklıdır. Elektrik enerjisinin kesintiye uğramaması için, sistem servis aküsü ile desteklenir.

Servisimizde, ustalarımız tarafından en doğru şekilde akü montajı yapılmaktadır. Aracınıza uygun akü modellerini incelemek için Akü sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.akü bağlantılarıakü bağlantısı nasıl yapılırakü nasıl sökülürakü montaj mecidiyeköy