Akü Takılırken Nelere Dikkat Edilmelidir? - lastikjantavm.com

SEPETİ SİL
Siparişi Tamamla

Akü Takılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Akü takılırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, alınacak akü değiştirilecek olan akü ile benzer özelliklerde olmalıdır. Boyut ölçüsü bu konuda önemlidir çünkü her aracın akü yeri ayrı ölçüde olabilir, akünün de bu alana tam oturtulması gerekmektedir. Mümkünse akü çeşiti de öncekinle aynı olmalıdır. Starter bir akü ise yine starter bir akü, AGM teknolojiye sahip bir akü ise AGM teknolojisinde olan bir akü seçmek doğrudur. Eski akü ile yeni akünün eşdeğer marş değerlerine sahip olması gerekir. Yeni akü eski aküden düşük değerlerde olmamalıdır.

Akü Takılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Önce eskiyen aküyü çıkarıyoruz, çıkartırken sıkışmış ve oksitlenmiş olan akünün kutup başlarındaki oksitlenmeyi temizliyoruz. Kimi zaman bu kısma zımpara yapılabilir. Kutup anahtarı ile kutup başlarımızı açıyoruz. Önce eksi başı çıkarırız, sonra artıyı. Akününde yerinde çıkabilmesi için araç üzerinde akünün kablolarının sabitlendiği yeri, anahtar ile gevşetip söküyoruz. Aynı yere yeni akümüzü yerleştiriyoruz ve kutup başlarını bu sefer takarken önce artı kutup başını sabitliyoruz, sonra eksi kutup başını somunları sıkarak monte ediyoruz.

Servisimizde Akü değiştirilmesi işlemi uzman ustalarımız tarafından kolay ve doğru şekilde yapılmaktadır. Akü fiyatları aracın kaldırabileceği, volt ve ampera göre değişmektedir.akü değişimiakü kutup başları