Jant Nasıl Korunur? - lastikjantavm.com

SEPETİ SİL
Siparişi Tamamla

Jant Nasıl Korunur?

Alüminyum Jantlar Nasıl Saklanır?

Yazımızda, aracımızı çekici kılan, dikkat çektiren parçası olan jantlarımızı nasıl koruyacağız, nasıl temizleyeceğiz ve nasıl saklayacağız, konularına değineceğiz.

Jant Temizleme Yöntemleri

Jantlar, yolun pisliğini, tozunu içine çeker, jantın kuytu kenarları, bijon aralıkları kirlenir. Kirler jantın üzerinde pis katman oluşturmaya başlar. Janta zarar vermeden, çizmeden temizliğini yapmamız gerekir.

Alüminyum jantlar temizlenirken özel preparatları kullanmak sağlıklı olacaktır. Bu aparat sayesinde, jant zedelenmeden, aşınmadan en inatçı kirleri bile yok edebiliriz. Jant temizliğinde kullanılan bu malzeme, lastik ile temas ettirilmemelidir.

Preparatı, fırça ile jantın her yerine uygulayın. Biliyorsunuz oldukça çok jant modeli bulunmakta, her jantın kendine özgü dizaynı ve kıvrımları oluyor. Kullandığınız jant modelinin en kuytu köşelerine kadar preparatını sürdüğünüzden emin olun. Birkaç dakika kirlerin kabarmasını bekledikten sonra, preparatını temizleyebiliriz. Eğer istenilen sonuç elde edilmez ise işlem tekrarlanabilir.

Jantınızı yıkayıp, kuruladıktan sonra saklayabilirsiniz. Parlaklığını yitirmeden, kirletmeden korumak istiyorsanız özel solüsyonlar kullanabilirsiniz. Parlatmak için ise jantın üzerine biraz cila ya da balmumu dökebilirsiniz. Kuru bir bez ile dairesel hareketlerle, jantınızı temizleyebilirsiniz.

 

Çelik Jantlar Nasıl Saklanır?

Çelik jantlar, alüminyum jantlar kadar özen istememektedir. Daha basit işlemlerle, jantı zedelemeden, yıpratmadan, çizmeden temizleme işlemi yapabilirsiniz. Yine preparatı kullanabilirsiniz, şampuanlı su kullanabilirsiniz. Temizlik bezleri ve yumuşak süngerler jantlarınızı temizlerken, her yere kolayca ulaşmanızı sağlayacaktır. Kirli ve neme maruz kalan jantlar, saklanma esnasında aşınabilir.jant nasıl korunurjant nasıl saklanıralüminyum jantlarçelik jant temizliği