SEPETİ SİL
Siparişi Tamamla

Kar Paleti mi Yoksa Kar Zinciri mi?

Geçmişi uzun olan kar zincirlerini artık herkes biliyor. Ancak son yıllarda piyasaya sürülen kar paletleri, yavaş yavaş kar zincirinin yerini almaya başlıyor, diyebiliriz. Genel olarak bakıldığında kullanım açısından ve montaj kolaylığından dolayı artık kar paletleri tercih ediliyor.

İki ürün de önemli güvenlik unsuru ama ikisinin de yapısı birbirinden çok farklı. Karın kalkmadığı, kışın çetin geçtiği bölgelerde kar paleti kullanmak aracınızın konforu için rahatlık olacaktır. Eğer bulunduğunuz bölgede kar yağışı çok yok ise, daha ekonomik bir ürün ihtiyacımı karşılar diyorsanız kar zinciri satın alabilirsiniz.

Ancak unutmamamız gereken, kar paletini karsız bölgede aracınızın üzerinde bıraksanız da araca ve lastiğe zarar vermez ama kar zinciri öyle değildir, eğer karın olmadığı kuru zeminde kar zincirini çıkarmaz iseniz zincirin koparak araca zarar verme riski vardır.

Aynı zamanda kar paletleri elastiki yapıya sahip oldukları için sessiz bir üründür, araç çok sarsılmaz ancak kar zincirleri ses yapar ve daha çok sarsıntı yaşatır.

Kar paleti fiyatları, kar zinciri fiyatlarına göre biraz daha pahalıdır. Ama daha uzun süre dayanıklılık sağlar.

Kar paletleri bayanların bile rahatlıkla, çok kısa sürede lastiğe  takabileceği üründür. Zinciri takmak biraz daha vakit ve uğraş ister. Kar paletini tek lastiğe takmak yaklaşık 1 dakikanızı almaktadır.

Kışın soğuk ve karlı yolda kaldığınızda üşümemek ve zahmete girmemek istiyorsanız, kar paletlerini tercih etmenizde yarar var.

Sitemizde her araca uygun kar paleti, kar zinciri modelleri bulunmaktadır. Teknik bilgilerini inceleyebilirsiniz. Aracınızın lastik ebadını bilmiyorsanız, kar paleti araca göre arama motorunu kullanarak, aradığınız ürüne kolayca ulaşabilirsiniz.